Listopad 2015

Sladké časy

21. listopadu 2015 v 22:29 | Tess

Sladké časy


Autor/ka: Jacqueline Wilsonová
Žánr: Romány, povídky, novely
Nakladatelství: BB ART
Rok vydání: 2015
Počet stran: 360
Vlastní hodnocení: 98%

Obsah: Opal Plumsteadová možná není žádná krasavice, ale zato je velmi inteligentní. Je stipendistkou na soukromé střední škole a sní o studiu na univerzitě. Její sny se však náhle rozplynou, když jejího otce zavřou do vězení. Čtrnáctiletá Opal musí začít pracovat v továrně Fairy Glen, kde se vyrábějí sladkosti - ale zdaleka neprožívá sladké časy. Snaží se vyjít s ostatními dělnicemi, které si o ní myslí, že je namyšlená intelektuálka. Je zde však jeden člověk, kterého Opal bezmezně obdivuje: krásná a velmi důstojná majitelka továrny paní Robertsová, která Opal seznámí s legendární paní Pankhurstovou a jejími sufražetkami, bojovnicemi za volební právo pro ženy. A když se Opal sblíží s Morganem, synem paní Robertsové a dědicem továrny, zdá se, že se sladké časy konečně vracejí. Ale blíží se první světová válka, která její život navždy změní.

Vlastní hodnocení: Tahle knížka byla neskutečně úžasná a líbil se mi kone. Byl seice štěstnej, ale byl smutnej. Mohli jste si vybrat, jestli si chcete přečíst ten špatnej, nebo zůstat u toho dobrýho. Líbilo se mi, jak bylo všechno popsané a tak. Některé holky, které pracovaly s Opal v tovármě byly vážně protivné a štvaly mě.

Samotář

11. listopadu 2015 v 20:20 | Tess
Ohayo lidi!
Tak jelikož je školní rok a není moc času, tak tady ani neden z nás adminů nic moc nepřidává. Tak jsem si řekla, že sem přidám další kapitolu té mé povídky. Nečekala jsem, že se vám bude tak líbit. Když jsem s nápadem na tuhle povídku přišla, ,tak jsem si říkala: ,,Fajn budu to psát jen tak pro srandu, budu to dávat na blog a musím to bopsat do konce, protože se konečně musím pohnout! A budu se držek každý rady, kterou mi kdo dá!" Ale vám se ta povídka prostě líbí! Lidi já vás miluju, fak díky. Nikdy bych nečekala, že se vám budou ty moje blbůstky líbit. :D Na příští kapitolu si asi chvilku počkáte, jelikož jsem jí ještě ani nezačala psát, ale budu se snažit ji napsat co nejdřív. Takže tady to je!Vzestup

7. listopadu 2015 v 22:06 | Tess
Ohayo lidi!
Tak je tady konečně po dlouhé době další kapitola mé úžasné povídky. Je trochu delší, než předchozí kapitoly, ale ne zas nějak extra dlouhá. Slibuju, že další kapitoly budou delší a delší. Tak snad se vám bude líbit. :)